Ile kosztuje basen?

Koszty budowy basenu

Koszty budowy basenu to dla wielu inwestorów czynnik, który ma decydujące znaczenie. O ich poziomie decyduje bardzo wiele elementów, m.in. rodzaj konstrukcji, wielkość, typ zastosowanego pokrycia oraz wybranych instalacji. Żeby ocenić faktyczne koszty budowy basenu przydomowego, trzeba wziąć pod uwagę wiele danych oraz konkretne preferencje klienta. Aby ułatwić Państwu oszacowanie wielkości wydatków, jakich należy się spodziewać w związku z planowaną inwestycją, przygotowaliśmy specjalną ankietę. Dzięki odpowiedzi na poniższe pytania będziemy mogli sporządzić zarys kosztorysu i określić przedział cenowy, który pozwoli na realizację projektu. Spójrzmy, co może mieć wpływ na koszty budowy basenu.

Budowa basenu – cena

Cena budowy basenu zależy na przykład od tego, czy wybiorą Państwo basen tradycyjny, czy rozwiązanie bardziej wymagające. Inny jest koszt basenów betonowych, inny natomiast niecek wykonanych z poliestru lub bloczków styropianowych. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, czy basen jest obiektem prywatnym, przyhotelowym, czy dostępnym dla szerszej publiczności. Innym czynnikiem, który wpływa na cenę budowy basenu, jest też jego lokalizacja. Inaczej kształtuje się koszt basenów budowanych wewnątrz obiektów, inaczej natomiast na zewnątrz. Na cenę inwestycji wpływa również to, czy basen zewnętrzny jest dodatkowo zabezpieczony zadaszeniem, czy jest obiektem odkrytym.
Rzeczą oczywistą, ale godną wspomnienia, są parametry. Na cenę basenu będzie więc mieć wpływ jego długość, szerokość oraz głębokość. Koszt jest również pochodną kształtu niecki, inaczej bowiem prezentują się ceny basenów o regularnych i nieregularnych liniach. O cenie przesądza też wykończenie. Mogą życzyć sobie Państwo, by niecka basenu została wyłożona folią basenową, ale też płytkami, a nawet mozaiką szklaną. Jeśli zaś mowa o ostatecznym wyglądzie basenu, należy dodać, że o cenie przesądzają też dodatkowe atrakcje albo ich brak. Basen może na przykład być wyposażony w armatki wodne, bicze, gejzery i wodospady. Pośród czynników spływających na cenę budowy basenu trzeba też podkreślić rodzaj i charakter instalacji do oczyszczania wody, osuszania powietrza, dozowania środków chemicznych i ogrzewania. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że cena budowy basenu będzie inna w każdym z konkretnych przypadków.

Ile kosztuje basen?

Wypełnij poniższą ankietę a przekonasz się, że nie jest to zbyt wygórowana kwota.

Interesuje mnie basen:
 
 
 
 
 
Typ inwestycji:
 
 
 
Lokalizacja:
 
 
 
Wymiary basenu [m]:
Kształt:
 
 
Wykładzina basenu:
 
 
 
Atrakcje wodne:
 
 
 
 
 
Wyposażenie dodatkowe:
 
 
 
Przykrycie tafli wody:
 
 
 
Podgrzewanie wody:
 
 
 
 
Sposób poboru wody:
 
 
Osuszanie powietrza:
 
 
Dozowanie środków chemicznych:
 
 
 
Czyszczenie basenu:
 
 
 
Uwagi i sugestie:
Dane adresowe:

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.