Basen w ogrodzie - zalety

Budujesz dom? Może warto pomyśleć również o budowie basenu? Najlepszym rozwiązaniem, zdecydowanie mniej kosztownym jest podjęcie decyzji w momencie projektowania domu. Decydując się na basen kryty, umiejscowiony w piwnicy lub na parterze, musimy zapewnić pomieszczeniu stałą wilgotność powietrza, najlepszym rozwiązaniem jest centrala wentylacyjna lub osuszacz powietrza. Natomiast basen ogrodowy powinien znaleźć się z dala od drzew, a jak najbliżej domu lub tarasu. Takie przedsięwzięcie możemy polecić firmie ALL-SPA Marcin Malski, która zapewni kompleksowe wykonawstwo budowy basenu. Firma zajmuje się profesjonalną budową basenów ogrodowych i hotelowych.

Główną zaletą posiadania własnego basenu jest możliwość lepszego zadbania o zdrowie oraz świetna zabawa dla dzieci. Miło jest posiedzieć w gronie znajomych lub rodziny przy basenie, a w upalne dni schłodzić się w wodzie. Spędzenie romantycznego wieczoru nad basenem jest również nie do przecenienia. Posiadanie własnego basenu, to raj dla dzieci, ponieważ nie trzeba organizować specjalnej wyprawy, żeby dzieci mogły popluskać się w wodzie, skoro wszystko można mieć na miejscu.

 Wiadomo, że wybudowanie takiego basenu to niemały koszt, niemniej gdy korzystamy regularnie wraz z rodziną z uroków basenu, ponosimy spore wydatki. Jeśli wydatki związane z zamontowaniem basenu we własnym ogrodzie zestawimy z dbałością o zdrowie nasze i naszej rodziny, to taka inwestycja kalkuluje się zupełnie inaczej. Wszyscy wiemy, że pływanie ma praktycznie same zalety. Pomaga w aktywności fizycznej, doskonale wpływa na zdrowie kręgosłupa, a także pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Ponadto pozwoli nam na utrzymanie dobrej kondycji oraz będzie świetnym sposobem na relaks po całym dniu pracy.

Higieniczne zabezpieczenie basenu

Basen w naszym ogrodzie musi być utrzymany w odpowiedniej czystości. Regularne oczyszczanie wymaga nieco wysiłku, ale pozwoli to uniknąć problemów związanych z niebezpiecznymi dla zdrowia mikroorganizmami, które mogą namnożyć się w zaniedbanym basenie. Basen w ogrodzie powinien być wyposażony w drabinkę, która pozwoli na bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z wody. Należy pamiętać o filtrowaniu wody. Może do tego posłużyć pompa lub filtr, który należy regularnie wymieniać. Do czyszczenia ścian i podłoża basenu można wykorzystać specjalne szczotki. Samo czyszczenie mechaniczne nie da oczekiwanego efektu, warto nabyć specjalne pojemniki do dozowania chemii. Na rynku dostępne są też analizatory, które sprawdzają nam jakość wody oraz termofory do sprawdzenia temperatury wody. Na rynku dostępne są różne środki do czyszczenia chemicznego. Można zastosować np. perhydrol, który dostępny jest w tabletkach. Jest to metoda bardzo bezpieczna, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Perhydrol bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, ma specyficzny zapach, ale jego hipoalergiczne właściwości powodują, że stosowanie go nie powoduje podrażnień skóry, nawet u osób z alergiami. Warto także zaopatrzyć się w osłonę basenu, która zabezpieczy go w okresie jesienno-zimowym.

Wróć do bloga