Czy warto zbudować zadaszenie basenowe?

Basen ogrodowy to marzenie posiadaczy domów jednorodzinnych. Niestety, wiele osób rezygnuje z tego pomysłu w obawie przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi i związanymi z tym ograniczeniami eksploatacyjnymi. Czy warto rezygnować z marzenia z powodu deszcz lub wiatru? Zamiast porzucać plany rozbudowy ogrodu, lepiej zainwestuj w zadaszenie basenowe, które umożliwi korzystanie z basenu przez całe lato, a nawet w okresach jesienno-zimowych.

Dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenowe?

  • Utrzymanie czystości

Zadaszenie nad basenem nie tylko chroni przed opadami atmosferycznymi, Ale też ułatwia utrzymanie czystości. Ogrodowe baseny są narażone na zanieczyszczenia naniesione przez wiatr, spadające liście czy odchody ptactwa. Wszystko to sprawia, że użytkownicy muszą często czyścić baseny i chlorować wodę. Stosowanie zadaszeń chroni przed przedostawaniem się zanieczyszczeń i napadaniem deszczówki, a także odcina dostęp do basenu dzikim zwierzętom.

  • Korzystanie z basenu przez większą część roku

Baseny nieposiadające zadaszeń nie mogą być użytkowane w okresie jesienno-zimowym. Z tego względu ich użytkowość jest ograniczona do 3-4 miesięcy w ciągu roku. Zadaszenie basenowe to sposób na zażywanie kąpieli przez znacznie dłuższy czas, który sięga aż 6-7 miesięcy. Szczególnie polecane jest zadaszenie z poliwęglanu, które cechuje się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i gwarantuje o wiele lepsze warunki cieplne niż model z pleksiglasu. Wybierając odpowiednie zadaszenie, warto zwrócić uwagę na sposób jego otwarcia. Niektóre modele zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić otwarcie tafli wody.

  • Właściwości termoizolacyjne

Zadaszenia basenowe skutecznie utrzymują temperaturę wody i przyspieszają nagrzewanie niecki basenowej, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z basenu zarówno po przebudzeniu, jak i tuż przed pójściem spać. To koniec ograniczeń związanych z koniecznością odczekania aż woda będzie wystarczająco ciepła.

  • Prywatność

Nie wszystkie osoby zażywające uciech basenowych chcą być widziane przez sąsiadów. Postawienie zadaszenia to sposób na zatarcie pola widzenia, a tym samym – zwiększenia prywatności korzystania z basenu. Możliwość stworzenia prywatnej oazy to bez wątpienia jeden z większych atutów basenowych zadaszeń.

Wróć do bloga