Czym charakteryzują się wanny mozaikowe?

Wanny z mozaiki to wanny murowane, powstające poprzez wybetonowanie niecki o określonych kształtach i rozmiarach. Balia może znajdować się poniżej poziomu posadzki lub częściowo wystawać – w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Wnętrze wanny, jak sama nazwa wskazuje, wyłożone jest płytkami mozaikowymi. Są to drobne kafelki, które doskonale radzą sobie z wilgocią oraz wysokimi temperaturami i zachowują nienaganny wygląd pomimo intensywnej eksploatacji. Mozaika jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości i nie są na niej widoczne ślady po płynie do kąpieli.

Wanna mozaikowa może być wyposażona w hydromasaż. Wanny z jacuzzi masują ciało poprzez wypychane powietrze pod wysokim ciśnieniem. Wanny z hydromasażem to doskonałe miejsce na relaks po długim dniu pracy – masaż wodny pomaga zwalczyć stres i odprężyć całe ciało. W wannie mozaikowej dno niecki może mieć dowolny kształt i ilość siedzisk – w zależności od ilości dostępnego miejsca i preferencji inwestora.

Zalety wanien z mozaiki

Wanny mozaikowe znane są z wnętrz luksusowych rezydencji i nieodzownie kojarzą się ze starożytnymi łaźniami greckimi i rzymskimi. Wanna w podłodze wyłożona eleganckimi kafelkami wniesie odrobinę splendoru w każde wnętrze i sprawi, że domowy salon kąpielowy stanie się namiastką SPA. Bez wątpienia jest to idealna propozycja dla osób szukających nietuzinkowych rozwiązań. Pomimo że wanny mozaikowe są droższe od klasycznych wanien stalowych i akrylowych, to jest to wydatek, który warto ponieść.

Wanny mozaikowe projektowane są na indywidualne zamówienia, a więc inwestor ma ogromne możliwości aranżacji wnęki zgodnie z własnymi upodobaniami. Wanny mozaikowe mogą mieć naprawdę pokaźne rozmiary. Dowolny jest kształt, szerokość i głębokość wanny a jedyne ograniczenie stanowi ilość miejsca, jakim dysponujemy.

Wróć do bloga