Czym charakteryzują się wanny mozaikowe?

Wanny mozaikowe są wyjątkowe pod każdym względem i w niczym nie przypominają klasycznych wanien akrylowych lub wanien wolnostojących z konglomeratu – są od nich lepsze pod każdym względem. Przede wszystkim powstają na indywidualne zamówienie. Mogą mieć zatem dowolny kształt i różne wykończenia oraz dodatkowe zdobienia. Wannę można idealnie dopasować do ilości dostępnego miejsca. Najczęściej wykonywane są wanny kwadratowe, prostokątne oraz okrągłe. Dodatkowym atutem wanien z mozaiki jest możliwość zamontowania urządzeń do hydromasażu.

Ciekawą propozycją są wanny z mozaiki, których dno znajduje się poniżej poziomu podłogi. Pomimo że montaż takich wanien jest dość czasochłonny i wiąże się z dodatkowymi pracami budowlanymi, to jest to rozwiązanie warte rozważenia, zwłaszcza na początkowych etapach budowy domu. Jeśli jednak decyzja o montażu wanny z mozaiki zapadła później, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować w łazience wannę stojącą wyłożoną mozaiką w środku i na zewnątrz. Dodatkowy efekt wizualny można osiągnąć poprzez designerskie oświetlenie, podkreślające kształt i zdobienia na wannie.

Jacuzzi w ogrodzie

Wanny mozaikowe w odróżnieniu od klasycznych mogą być montowane na zewnątrz. Wanna okrągła z hydromasażem na tarasie z pergolą stworzy namiastkę prawdziwego salonu SPA w zaciszu własnego ogrodu. W takiej wannie pomieści się kilka osób, a zatem imprezy w ogrodzie nabiorą zupełnie innego wymiaru. Na zewnątrz warto wybierać wanny wkopane w ziemie – bardzo wygodnie się do nich wchodzi i można je nieco osłonić bujną roślinnością, co pozwoli na odrobinę prywatności. Jeśli jednak wanna ma być wolnostojąca, to można zdecydować się na montaż schodów, które przy okazji mogą stać się ozdobą i ciekawym dodatkiem. Kąpiele w ogrodowym jacuzzi są przyjemnością o każdej porze roku – woda jest podgrzewana, a więc ujemne temperatury nie są przeszkodą.

Wróć do bloga