Czym się kierować wybierając osuszacz basenowy?

Pływanie na krytym basenie to aktywność, którą wybiera wiele osób. Warto jednak pamiętać, że aby komfortowo uprawiać ten sport, muszą być spełnione odpowiednie warunki. W przypadku basenów krytych problematyczne jest na przykład parowanie. Chodzi tutaj głównie o bezpieczeństwo budynku, a także o komfort użytkowników. Z tego powodu niezbędne jest stosowanie osuszaczy basenowych. Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Jak działają osuszacze powietrza? 

Zasada działania osuszaczy powietrza nie jest skomplikowana. W urządzeniach bowiem dochodzi do zjawiska kondensacji. Proces składa się z następujących etapów:

  • zasysania powietrza przez wentylator,
  • przepływu powietrza przez filtr,
  • przepływu powietrza przez parownik.

W efekcie dochodzi do schłodzenia, a następnie para wodna spływa na tacę skroplin, a później do zbiornika albo rurki odprowadzającej. W firmach, które znajdują się budową basenu, często można znaleźć też różne osuszacze. Warto wybrać taki, który jest wygodny w użytkowaniu i skuteczny.

Jakie są rodzaje osuszaczy basenowych? 

Wybieraj odpowiedni osuszacz basenowy, warto kierować się potrzebami danej konstrukcji oraz możliwościami montażowymi. Na uwagę zasługują z pewnością urządzenia kanałowe. Wyróżniają się tym, że mają możliwość tłoczenia powietrza kanałami, a tym samym dostarczania świeżego powietrza.

Współpracują z siecią kanałów o przepływie pionowym lub poziomym, dzięki czemu potrafią szybko i równomiernie rozprowadzać osuszone powietrze po hali basenowej. Drugim rozwiązaniem, jeśli chodzi o osuszacze basenowe, są osuszacze naścienne, które sprawdzą się przede wszystkim na małych basenach, na przykład hotelowych. Urządzenie o dobrze dobranej wydajności dobrze sobie poradzi z wilgocią, wykraplając jej nadmiar, a następnie podgrzewając.

Wróć do bloga