Gdzie będą pasować mozaikowe wanny?

Wanny z mozaiki to nie tylko domena luksusowych wnętrz salonów SPA – coraz częściej na takie rozwiązanie decydują się prywatni inwestorzy. Wanna mozaikowa może stać się punktem centralnym własnego mini salonu kąpielowego i wyjątkowym miejscem relaksu. Wanny murowane zachwycają misternym pięknem i designerskimi zdobieniami. Wyglądem nawiązują do rzymskich i greckich łaźni. Wanna wyłożona drobnymi połyskującymi kafelkami wniesie nieco luksusu i elegancji do każdego wnętrza.

Balie wyłożone mozaiką można efektownie podświetlić za pomocą oświetlenia LED, co pozwoli stworzyć klimat prawdziwego domowego spa. Mozaikowa wanna sprawdzi się głównie w większych łazienkach, ponieważ zajmuje więcej miejsca niż tradycyjne wanny wolnostojące lub wanny do zabudowy. Pomimo że koszt budowy takiej wanny znacznie przewyższa wydatki, jakie trzeba ponieść przy obudowie wanny akrylowej, to bez wątpienia jest to rozwiązanie godne polecenia.

Dlaczego warto zdecydować się na wannę mozaikową?

Balie mozaikowe tworzone są na zamówienie – każdy projekt realizowany jest indywidualnie z uwzględnieniem preferencji inwestora. We wnęce betonowej może powstać okrągła wanna z hydromasażem oraz wanna z wygodnym siedziskiem. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się wanny, których niecka znajduje się poniżej poziomu posadzki, z tym że konieczne jest wykonanie głębszej wnęki. Jeśli nie jest to możliwe, to można wykonać estetyczną obudowę z mozaiki otoczoną rynną przelewową, która chroni łazienkę przed zalaniem.

Istotnym elementem wanny jest wykończenie z malutkich płytek mozaikowych, które w ostatnich latach wiodą prym w aranżacji wnętrz. Niewielkie kwadraty mozaiki tworzą wygodne w montażu plastry. Intensywna eksploatacja płytek mozaikowych nie wpływa na ich wygląd. Poza tym mozaika jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Wróć do bloga