Gdzie będą pasować mozaikowe wanny?

Wanny mozaikowe to domena luksusowych salonów SPA – często są atrakcyjnie podświetlane oraz wyposażone w urządzenia do hydromasażu. Wanny z mozaiki w niczym nie przypominają klasycznych wanien akrylowych i wanien wolnostojących z konglomeratu – są to bowiem wanny murowane i obłożone od środka drobnymi płytkami mozaikowymi. Dzięki takiej budowie możliwe jest zaprojektowanie wanny idealnie dostosowanej do pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji klienta.

Wanny z mozaiki to świetne rozwiązanie do dużych łazienek i obszernych salonów kąpielowych w domach jednorodzinnych. Wannę z hydromasażem można ustawić także na tarasie lub w ogrodzie i w ten sposób stworzyć jacuzzi pod chmurką. Domowe SPA dzięki mozaikowej wannie może przypominać prawdziwą, rzymską łaźnię, a więc idealnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w projektach utrzymanych w klasycznej stylistyce.

Projekt wanny mozaikowej

Wanny z mozaiki zwykle osadzane są w posadzce, a więc ich dno znajduje się poniżej poziomu podłogi. Takie wanny najczęściej wybierane są na tarasy i do ogrodów. Dodatkowym udogodnieniem są rynny przelewowe chroniące łazienkę przed zalaniem, wspomniane wcześniej dysze do hydromasażu oraz siedziska, których może być dowolna ilość – w zależności od upodobań. Możliwe jest także wykonanie wanny wolnostojącej obłożnej kafelkami w środku i na zewnątrz oraz podświetlenie jej od spodu.

Wanny mozaikowe mogą mieć różne kształty, aczkolwiek najczęściej powstają wanny na planie okręgu lub kwadratu z odpowiednio wyprofilowanym dnem. Wanny mogą mieć misterne zdobienia lub proste kształty idealnie pasujące do wnętrz w stylu minimalistycznym. Drobne kolorowe kafelki, którymi wyłożone są wanny, wniosą nieco luksusu i elegancji do każdej aranżacji.

Wróć do bloga