Jak często należy serwisować urządzenia basenowe?

Basen ogrodowy jest doskonałym rozwiązaniem w okresie letnich upałów.  Pozwala na wytchnienie, zdrową aktywność i umożliwia spędzanie czasu, gdy temperatura powietrza wynosi ponad 30 stopni. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest odkryty akwen wodny.

Jakie są zalety posiadania własnego basenu?

Przydomowe baseny podnoszą prestiż i wartość nieruchomości, ale mają wiele więcej zalet. Możemy pomyśleć o akwenie odkrytym w ogrodzie, który pozwala relaksować się w otwartej przestrzeni. Jest wielką atrakcją dla dzieci i dla dorosłych, ponieważ w upalne dni, pozwalają się zanurzyć w wodzie. Możemy odpoczywać na leżaku, a od czasu do czasu wykąpać się i w ten sposób nawet cały weekend spędzić „na ogrodowej plaży”. Latem jest to komfort, na który mogą sobie pozwolić tylko właściciele domów, których przydomowa powierzchnia, pozwala na tego rodzaju inwestycję. Zanim jednak podejmiemy decyzję o budowie, powinniśmy zasięgnąć opinii specjalistów firmy ALL-SPA Marcin Malski.  Możemy również postawić basen kryty, ale to przedsięwzięcie jest często trudne do zrealizowania, w wybudowanym domu. Dlatego, powinniśmy pomyśleć o nim już na etapie budowy domu.

Jak często należy serwisować urządzenia basenowe?

Woda w basenie musi być krystalicznie czysta. Musimy dbać o stan techniczny i bezpieczeństwo, by korzystanie z kąpieli było wolne od bakterii, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na zdrowie użytkowników. Jeśli jest w ciągłej eksploatacji, wymaga okresowego przeglądu urządzeń kontrolno-pomiarowych. Serwisowanie uwzględnia kompleksowy przegląd działania pomp i filtrów oraz stały monitoring czystości wody.  Musimy wziąć pod uwagę usterek, które mogą pojawić się w dowolnym momencie, powodując poważne i kosztowne awarie. Serwisowanie basenu całorocznego powinno odbywać się przynajmniej raz w roku, natomiast letniego, zawsze przed rozpoczęciem sezonu oraz po jego zakończeniu. Firma zajmująca się tego rodzaju usługami korzysta z nowoczesnych urządzeń, co zagwarantuje czystą i bezpieczną kąpiel.

Wróć do bloga