Jak długo trwa wykonanie basenu w ogrodzie?

W przypadku wykonania basenu ogrodowego inwestorów najczęściej interesują dwa czynniki, czyli koszty oraz czas trwania takiego przedsięwzięcia. Serdecznie zachęcamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Średni czas budowy basenu

W przypadku profesjonalnej firmy czas ten jest oczywiście najkrótszy i wynosi najczęściej kilkanaście dni (w przypadku gotowych niecek) do maksymalnie kilku tygodni. Oczywiście możliwe są opóźnienia, najczęściej spowodowane niesprzyjającą aurą. Generalnie nie powinna ona jednak utrudnić podstawowych prac realizowanych w tym zakresie.

Wielu inwestorów – dla oszczędności – decyduje się też na to, aby budowa basenu przynajmniej częściowo była wykonana samodzielnie. Niestety sposób na oszczędność nierzadko staje się problemem. Może mieć to miejsce w sytuacji, gdy poziom wód gruntowych jest zbyt wysoki oraz gdy lepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie nasypu. Zdecydowanie więc warto zaufać doświadczonej firmie takiej jak nasza, która będzie w stanie zadbać o poszczególne etapy tego procesu.

Czynniki wpływające na czas wykonania basenu

Warto mieć też na uwadze określone czynniki, które wpływają na realizację. Jednym z głównych jest to, z czego wykonywana jest niecka. W przypadku betonu inwestycja zajmie dłużej, ze względu na proces wiązania się tego materiału. Oczywiście dostępne są też niecki gotowe do montażu, co może znacznie przyspieszyć pracę.

Poza pogodą również mającą pewien wpływ na realizację kluczowe jest też to, jakiej firmie zostanie powierzone zadanie. Rzetelnej i terminowej? Czy może niewywiązującej się z obietnic? Czynnik ten zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę i wybrać podmiot, który możliwie jak najlepiej wywiąże się z tej inwestycji.

Budowa basenu w ogrodzie wcale nie musi być czasochłonna, jeśli zaufa się sprawdzonej i rzetelnej firmie, takiej jak nasza. Jeśli więc marzysz o własnym basenie, to koniecznie się z nami skontaktuj. Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań, które pozwolą zmieścić się w ustalonym budżecie.

Wróć do bloga