Jak serwisować odkurzacze basenowe?

Dbanie o basen wymaga zastosowania odpowiednich środków oraz urządzeń. Jednym ze sprzętów, w które warto się zaopatrzyć, jest odkurzacz basenowy. To niewielki produkt, który służy do czyszczenia dna basenu. Aby go używać, nie trzeba opróżniać zbiornika z wody. W zależności od potrzeb można go też używać do czyszczenia ścian, narożników czy linii wodnej. Aby odkurzacz działał poprawnie, trzeba go serwisować. Jak to zrobić?

Wymiana filtrów w odkurzaczach basenowych 

Zakres prac, które należy przeprowadzić w ramach serwisu basenu ogrodowego, jest uzależniony od tego, z jakim dokładnie urządzeniem mamy do czynienia i jak często jest użytkowane. Nierzadko zdarza się tak, że właściciele ogrodowych basenów wybierają niewielkie urządzenia, które są tańsze. Trzeba jednak pamiętać, że takie odkurzacze basenowe są wyposażone w filtry, które trzeba często wymieniać. W przypadku większych zbiorników lepszym wyborem niewątpliwie okaże się kupno większego i bardziej złożonego odkurzacza, który jest podłączany pod system filtrów wbudowanych w konstrukcję basenu. Praca takiego sprzętu jest efektywniejsza.

Co jeszcze trzeba serwisować w odkurzaczach basenowych? 

Wybierając odkurzacz basenowy, niektórzy wybierają urządzenie zasilane prądem. Jednak w przypadku mniejszych basenów ogrodowych wystarczający będzie sprzęt na baterie. Trzeba jednak pamiętać, że jest mniej wydajny, a przy intensywnym użytkowaniu trzeba mieć na uwadze konieczność regularnej wymiany baterii.

Co ważne, wybór mniejszego i tańszego urządzenia jest kiepskim rozwiązaniem w przypadku dużych zbiorników. Wówczas jest duże ryzyko, że będzie dochodzić do zapychania się systemu zasysającego, co z kolei może skutkować awarią mechanizmu zasilającego. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego urządzenia jest kluczowy.

Wróć do bloga