Jak serwisować systemy podgrzewania wody w basenie?

Podgrzewanie wody w basenie jest koniecznością, jeśli chcemy korzystać z kąpieli także poza sezonem letnim. W tym celu powinniśmy zamontować pompy ciepła, które działają na zasadzie powietrze-woda. Możemy je stosować zarówno w istniejących, jak i nowo budowanych zbiornikach.

Jak podgrzewać wodę w basenie?

Do ogrzewania wody w basenie służą pompy ciepła, które umożliwiają uzyskanie odpowiedniej temperatury przez cały rok. Instalacja jest łatwa, a urządzenie ekonomiczne. Pobiera bowiem energię z powietrza, za pomocą sprężarki, zwiększając poziom temperatury, przekazując odpowiednią ilość ciepła do zbiornika wodnego.  Pompy ciepła montowane przez ALL-SPA Marcin Malski posiadają tytanowe wymienniki, odporne na działanie chloru i pozostałych chemikaliów. Ich zalety to m.in.: łatwa instalacja, niskie koszty eksploatacyjne, ekologiczne użytkowanie, bez użycia szkodliwych substancji.  Podczas montażu nie ma potrzeby wiercenia ziemnych i wieloprzestrzennych kolektorów. Jest wiele rodzajów basenów, na które możemy się zdecydować, ale zawsze podstawą jest dbałość o zbiornik podczas eksploatacji. Wymaga wiele zabiegów, by woda była czysta i ten aspekt powinniśmy wziąć pod uwagę.

Jak serwisować systemy podgrzewania wody w basenie?

Przydomowy basen to kosztowna inwestycja, zarówno na etapie budowy, jak i w trakcie eksploatacji. Jest jednak doskonałym obiektem, pozwalającym schładzać się w upalne dni. Jeśli chcemy korzystać z kąpieli wiosną i jesienią, powinniśmy zamontować podgrzewacze wody, które musimy serwisować. O regularnych przeglądach nie wolno nam zapominać, gdyż tylko w ten sposób zapewnimy im ciągłą pracę. Nieprawidłowo działające systemy mogą nie podgrzewać wody do oczekiwanej temperatury, co uniemożliwia korzystanie z kąpieli. Muszą być serwisowane kilka razy w ciągu roku. Przeglądy pozwalają stwierdzić usterki, jakie mogą się pojawić, co z kolei umożliwia zapobiec kosztownym awariom, wymieniając uszkodzoną część na nową.

Wróć do bloga