Jak szybko naprawić uszkodzenie dna lub ścianek w basenie?

Basen to niewątpliwie obiekt, który służy do spędzania przyjemnych chwil. Żeby jednak możliwa była rozkoszna kąpiel w tego typu miejscu, musi być ono szczelne. Z zasady zawsze ono takie jest, jednak zdarza się również, że wskutek usterki fabrycznej lub po prostu użytkowania dno basenu lub jego ścianki ulegają uszkodzeniom. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak wziąć się za naprawę defektów.

W jaki sposób poradzić sobie z dziurami w dnie lub w ściankach basenu wykończonego folią basenową? Generalnie rzecz biorąc, zasada postępowania nie odbiega w tym przypadku od tego, jak postępuje się z innymi tego typu uszkodzeniami. Trzeba po prostu zaopatrzyć się w odpowiednie łatki, które pomogą zakryć dziurę i uszczelnić powierzchnię. Odpowiednie, czyli takie, których materiał dopasowany jest do pierwotnego materiału basenu. Na szczęście istnieją specjalne zestawy naprawcze, w ramach których zawarte są właśnie tego rodzaju łatki.

Podobnie jak prosto jest znaleźć materiały potrzebne do naprawy uszkodzonego dna lub ścianek w basenie, tak samo prosto jest zrobić z tych materiałów użytek. Istotną kwestią jest w tym przypadku po pierwsze prawidłowe oczyszczenie powierzchni przed przymocowaniem łatek. Tylko dzięki dokładnemu odtłuszczeniu nowo przyklejony materiał będzie się dobrze trzymać oraz prawidłowo służyć.

Po etapie oczyszczenia powierzchni musi przyjść moment na wymierzenie takiej połaci materiału, która najlepiej posłuży do zatkania dziury. Na etapie zatykania dziury warto zachować dokładność, żeby nie pozostawić żadnej szczeliny, przez którą ewentualnie mogłoby coś wyciec.

Oczywiście do prawidłowego przeprowadzenia klejenia trzeba najpierw spuścić wodę z basenu. Jeżeli się to nie stanie, to wykonanie naprawy będzie trudniejsze, ale nie niemożliwe. Istnieją bowiem specjalne kleje umożliwiające klejenie pod wodą. Podsumowując, uszkodzenie dna lub ścianek w basenie to coś, z czym zdecydowanie można sobie poradzić. Wystarczy tylko dysponować właściwymi materiałami.

Wróć do bloga