Jak wybrać odpowiedni basen ogrodowy?

Wielka frajda, uśmiechy na twarzach dzieci, zasłużony odpoczynek po pracy – to wszystko można zyskać dzięki basenom ogrodowym. Rozsądnie wybrane, mogą dobrze służyć przez całe lata i sprawiać przyjemność wszystkim członkom rodziny.

Aby zdecydować się na odpowiedni model, wystarczy przeanalizować swoje potrzeby oraz określić dostępny budżet. Spośród jakich basenów ogrodowych można wybierać?

Ekonomiczne rozwiązanie

Jeżeli zależy ci na tym, aby małym kosztem stać się właścicielem prywatnego akwenu, jedynym rozwianiem są baseny z tworzywa PVC. Na rynku jest ich całe mnóstwo, jednakże ich jakość jest bardzo różna, a wytrzymałość może pozostawiać naprawdę wiele do życzenia. Można zdecydować się na model rozporowy, stelażowy czy mały, dmuchany basenik dla dzieci. Ich wielkość nie będzie imponująca i raczej nie ma mowy o tym, aby faktycznie w nich popływać. W dodatku rozstawianie takich basenów z początkiem każdego sezonu wydaje się być dość kłopotliwą czynnością.

Luksus na wyciągniecie ręki

Niegdyś wydawało się, że basen stacjonarny w ogrodzie, nie wspominając już o takim, który znajduje się wewnątrz domu, to oznaka wielkiego bogactwa i ekstrawagancji. Dzisiaj jednak to coraz popularniejsze rozwiązanie.

Budowa basenu stacjonarnego w ogrodzie może rozpocząć się jeszcze przed ukończeniem wznoszenia samego budynku lub w każdym innym momencie, kiedy mieszkańcy zapragną cieszyć się prywatnym akwenem. Konstrukcje takie są niezwykle solidne i gwarantują godziny dobrej zabawy w czasie upalnych dni. Aby móc pływać w nich podczas deszczowej aury, wystarczy je zadaszyć. Dodatkowo ich metraż może być naprawdę spory, ogranicza go jedynie wielkość działki. Nie trzeba też wspominać, że stylowo zaaranżowany, elegancko wykończony basen to wyjątkowa ozdoba samego ogrodu oraz całej nieruchomości.

Bardziej wymagającym do gustu przypadną baseny wewnętrzne. Te akweny całoroczne pozwalają cieszyć się ciepłą wodą i pływaniem o każdej porze roku. Stała temperatura w basenie, a także możliwość relaksu niezależnie od pogody przynoszą prawdziwy komfort. Decyzję o jego budowie warto podjąć już na etapie projektowania domu – w ten sposób będzie on idealnie wkomponowany w przestrzeń budynku, i nie trzeba będzie go przebudowywać.

Wróć do bloga