Jaka chemia basenowa jest niezbędna?

Basen ogrodowy jest wymarzonym miejscem relaksu i odpoczynku oraz wielką atrakcją w upalne dni. Gdy mamy skwar na dworze, każdy marzy, by choć na chwilę zanurzyć się w chłodnej wodzie. Budowa basenu wiąże się z jednorazowym wydatkiem, ale obiekt zapewnia komfort domownikom i sprawia radość dzieciom.

Dlaczego budowa basenu jest sporym wydatkiem?

Basen budujemy od podstaw, dlatego musimy liczyć się z jednorazowym wydatkiem. Doprowadzenie wody wiąże się z montażem instalacji. To jednak nie wszystko, ponieważ konieczne jest zrobienie wykopów. Potrzebujemy materiałów, z których zbudujemy basen, czyli żelbetu, bloczków betonowych, stali, tworzyw sztucznych, drewna, płytek ceramicznych. Firma All-Spa z Wrocławia od lat wykonuje baseny, więc doradzi nam odpowiednią nieckę i dobierze materiały. Zakłada układy oczyszczania i dezynfekcji wody, pompy obiegowe oraz system ogrzewania, jeśli chcemy korzystać z akwenu przez cały rok. Produkuje baseny w różnych technologiach, więc możemy mieć również kryty obiekt. Montuje również systemy czyszczenia, które są przydatne szczególnie przy odkrytym akwenie, narażonym na zanieczyszczenia, takie jak: liście, kurz, piasek, owady i ptasie pióra, ale też osób korzystających z kąpieli.

Jaka chemia basenowa jest niezbędna?

Nawet najlepiej wyposażony basen, potrzebuje odpowiedniej chemii, by zapobiegać bakteriom, grzybom i drobnoustrojom. Środki pozwalają zadbać o jakość wody, która zachowa swoją krystaliczną czystość.  Chemia basenowa umożliwia pozbycie się glonów, zapewniając zdrową kąpiel.  Do dezynfekcji wody używamy tabletek, płynów, proszków. Przydatne są takie środki jak: chlor, aktywny tlen, antyglony, preparaty do regulacji pH. Wybór produktów na rynku jest na tyle duży, że z zakupem nie będziemy mieli żadnych problemów. Musimy je oczywiście regularnie stosować. Nie warto oszczędzać na pielęgnacji, ponieważ trudno jest pozbyć się zanieczyszczeń. Jeśli zaniedbamy basen, przywrócenie czystości może nas sporo kosztować

Wróć do bloga