Jakie rekreacyjne akcesoria można dokupić do basenu?

Prywatny basen w ogrodzie to idealny sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu pracy. To również element, który podnosi wartość nieruchomości. Decydując się na wybudowanie basenu, należy mieć świadomość, że to koszt nie tylko samej niecki. Niezbędne są także praktyczne akcesoria basenowe, które zwiększają funkcjonalność obiektu i utrzymują go w należytym stanie oraz rekwizyty rekreacyjne. Które z nich zapewniają udaną zabawę w basenie ogrodowym?

Pompa filtrująca i chemia basenowa

Basen powinien być bezwzględnie zaopatrzony w pompę filtrującą, która jest sercem układu czyszczącego. Jej obecność zapewnia wody odpowiednią czystość – pod warunkiem że jej wielkość dopasowana jest do pojemności basenu. Wraz z pompą należy też kupić filtry z odpowiednim wkładem. Aby woda nie powodowała podrażnień i chorób, musi być dodatkowo oczyszczana środkami chemicznymi. Z tego powodu w basenie należy stosować chemię basenową, czyli specjalne preparaty w formie granulek, płynów lub proszków – najczęściej na bazie chloru. Do regulowania ich dozowania warto wykorzystać dyspenser środków chemicznych. Alternatywną metodą jest ozonowanie wody, które nie powoduje przykrego zapachu.

Dodatkowe akcesoria rekreacyjne

Basen to głównie atrakcja dla dzieci. Aby ułatwić im nieograniczony dostęp do obiektu, warto zainwestować w dwustronną drabinkę basenową. Jej zainstalowanie ułatwi dzieciom korzystanie z basenu. Można ją swobodnie odmontować, co zapewnia bezpieczeństwo podczas nieobecności osób dorosłych. Basen warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria rekreacyjne. Coraz popularniejsze są kurtyny wodne, które stanowią namiastkę obiektów z parków wodnych. Podczas upalnych dni niezbędne mogą okazać się parasole i specjalne daszki, które chronią przed palącym słońcem. Dodatkową atrakcją są różnorodne materace oraz dmuchane zabawki w różnych rozmiarach, które urozmaicają zabawę dzieciom i dorosłym.

Wróć do bloga