Jakie technologie używane są w produkcji basenów nowej generacji?

Jedną z najwartościowszych, a zarazem najatrakcyjniejszych form spędzania wolnego czasu są kąpiele we własnym basenie ustawionym w przydomowym ogrodzie. Będą one doskonałym sposobem aktywności fizycznej, a także pozwolą na relaks w komfortowych warunkach. By móc się nimi cieszyć, konieczna okaże się jednak budowa basenu. We Wrocławiu realizacją takich inwestycji zajmie się firma All Spa, która dostarcza także niezbędną infrastrukturę od instalacji filtrujących po odkurzacze basenowe. Przekonajmy się, jak wygląda to w praktyce.

Jak mogą powstawać baseny ogrodowe?

Baseny ogrodowe wykonuje się w różnych technologiach, w zależności od tego, jakie rozmiary wchodzą w grę w konkretnym przypadku. Duże znaczenie mają też oczekiwania użytkowników, zakładana intensywność eksploatacji oraz sposób posadowienia całej konstrukcji. Tradycyjnym rozwiązaniem jest wykonanie trwałej i stabilnej konstrukcji murowanej albo betonowej, która jest odpowiednio uszczelniana oraz wykańczana – zależnie od sytuacji klasyczną ceramiką czy jednolitą powłoką z żywicy. W grę wchodzi też zastosowanie niecki z laminatu z włókna szklanego i żywicy, zrobionej ze stali nierdzewnej albo przygotowanej z poliestru. W takich przypadkach niezbędne jest jednak uzyskanie odpowiedniego stelaża, na którym oprze się taki element. Wiele osób decyduje się też na zastosowanie specjalnej zgrzewanej folii.

Co jest ważne w przypadku basenów ogrodowych?

Warto pamiętać, że w przypadku basenów ogrodowych rodzaj niecki oraz materiał, z jakiego została ona wykonana to tylko jeden z elementów składających się na trwałość i funkcjonalność całości. Równie istotna okaże się instalacja wymuszająca obieg wody oraz odpowiedzialna za jej filtrację i uzdatnienie. Liczy się też system podgrzewający wodę czy wszelkiego rodzaju udogodnienia takie jak zadaszenie bądź właściwe zagospodarowanie przylegającego terenu.

Wróć do bloga