Jakie zalety posiada basenowa folia solarna?

Folia solarna ma sporo zalet. Przede wszystkim służy do ogrzania wody, pobierając energię ze słońca oraz zabezpiecza basen przed zanieczyszczeniami.

Jakie zalety posiada basenowa folia solarna?

Folia solarna ma właściwości termiczne.  Umieszczając ja na wodzie w basenie w słoneczny dzień, podgrzeje wodę do 6 - 8 C. Zapobiega parowaniu wody, dzięki temu minimalizuje uzupełnianie wody oraz środków chemicznych w basenie, co jednocześnie przekłada się na ograniczenie kosztów. Zabezpiecza basen przed dostaniem się zanieczyszczeń na jego powierzchnie, co również ogranicza na koszty sprzątania oraz zakup preparatów.  Folia nadaje się zarówno do basenów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Chroni wodę w basenie przed utratą ciepła. Folia solarna podobna jest z wyglądu do folii bąbelkowej, wykonana ze srebrno-niebieskiego materiału. Montuje się ją na powierzchni basenu, nie ma potrzeby dodatkowego zamocowywania. Należy pamiętać, że nie jest bezpieczna w przypadku upadku dzieci i zwierząt domowych. W przypadku zaplątania się w nią może spowodować niepożądane skutki, dlatego zaleca się zabezpieczenie basenu.

Zadaszenia basenowe

Chłodniejsze dni nie stoją na przeszkodzie korzystania z basenu, gdy mamy odpowiednie zadaszenie. Dzięki różnym rozwiązaniom mamy możliwość korzystania z kąpieli bez względu na pogodę. Najlepszym rozwiązaniem jest zadaszenie, które ma możliwość otwarcia tafii w słoneczne dni. Wówczas mamy rozwiązanie na upalne i chłodne dni. Profile aluminiowe lub stalowe zabezpieczają wodę przed jej wychłodzeniem. Ponadto służą również jako zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami oraz opadającymi liśćmi. Zadaszenia basenów All-Spa są funkcjonalne i efektowne. Wszystkie realizacje mogą być wykonane na specjalne zamówienie klienta. Zadaszenia basenu wykonuje się z różnego rodzaju materiałów.  Najczęściej z płyt poliwęglanu na konstrukcji z zastosowaniem profili aluminiowych. Pokrywy mogą mieć napęd ręczny lub automatyczny.

Wróć do bloga