Kiedy warto zainwestować w basenowy automat czyszczący?

Basenowy automat czyszczący to urządzenie o niewielkich rozmiarach, którego zadaniem jest oczyszczenie dna zbiornika basenowego. Automat czyszczący może również pracować przy ścianach bądź narożnikach basenu i jest bezobsługowy. W jakiej sytuacji warto zdecydować się na zakup odkurzacza basenowego? Jak wybrać odpowiedni odkurzacz basenowy? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury.

Jak działa odkurzacz basenowy i kiedy warto go kupić?

Odkurzacz basenowy jest w pełni automatyczny i dysponuje własnym napędem, co sprawia, że nie wymaga nadzoru człowieka. Najczęściej jest on napędzany silnikiem elektrycznym i ma wbudowany własny wkład filtracyjny. Urządzenie przepuszcza wodę przez filtry, dzięki czemu staje się ona krystalicznie czysta. Ponadto odkurzacz basenowy jest wyposażony w specjalne szczotki, które zbierają zanieczyszczenia z dna zbiornika. Basenowy automat czyszczący jest doskonałym rozwiązaniem dla zachowania odpowiedniej czystości nie tylko wody, ale też samego zbiornika basenowego. Polecany jest on także osobom, które nie mają zadaszenia basenowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze basenowego automatu czyszczącego?

Podczas wyboru odkurzacza basenowego należy zwrócić uwagę na wielkość zbiornika i na zanieczyszczenia, które mogą się przedostawać do basenu. W przypadku większych zbiorników basenowych bez zadaszenia dobrze sprawdzą się odkurzacze automatyczne, które skutecznie przefiltrują wodę i oczyszczą dno oraz ściany basenu. W trakcie szukania odpowiedniego odkurzacza basenowego warto też sprawdzić, czy jest on zasilany bezpiecznym napięciem. Dzięki temu będzie on bezpieczny dla osób korzystających z basenu.

Wróć do bloga