Rodzaje zadaszeń basenowych

Własny basen to z pewnością marzenie większości szczęśliwych posiadaczy domu jednorodzinnego. Spełnienie owego marzenia jest możliwe w przypadku posiadania kawałka działki obok budynku. Miłośnicy efektownego sportu, jakim jest pływanie, najczęściej muszą się jednak pożegnać z możliwością skorzystania z przydomowego obiektu wodnego zimą. Rozwiązaniem tego problemu jest wzniesienie zadaszenia nad basenem. Dzięki takiemu przykryciu można będzie cieszyć się przydomową pływalnią przez cały rok.

Jakie wyróżnia się rodzaje zadaszeń basenowych?

Zadaszenie basenowe jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, nie tylko ze względu na możliwość korzystania z basenu o dowolnej porze roku. Warto wziąć pod uwagę także fakt, że zadaszenie obiektu wodnego przyczynia się do rozwiązania problemu, jakim jest znalezienie się w wodzie niechcianych obiektów. Znika więc kłopot liści w basenie jesienią i nieestetycznego pyłu na tafli wody wiosną.

Konstrukcje zadaszeń basenowych są na tyle różnorodne, że każdy z powodzeniem wybierze rozwiązanie dla siebie. Szklana pokrywa może pełnić jedynie funkcję okrycia basenu. W takiej sytuacji wybór pada zazwyczaj na zadaszenia niskie. Zdarza się jednak, że właściciel domu z basenem chciałby wykorzystać przestrzeń wokół niego i zrobić przy nim taras. Wtedy najlepiej rozważyć wzniesienie wysokiej konstrukcji, która pozwoli nie tylko na swobodne wyprostowanie swojego ciała, ale cechować się będzie również przestrzenią wzwyż. Można także zdecydować się na model pośredni. Jak widać, rodzaje zadaszeń basenowych przyciągają swoją elastycznością, która wpasuje się w każdy typ obejścia domu, a nawet w sam budynek.

Czy warto zainwestować w zadaszenie basenowe?

Nie da się ukryć, że zadaszenie basenu to dość spory wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Należy jednak mieć na uwadze korzyści płynące z jego posiadania. Możliwość pływania bez względu na porę roku, eliminacja zabrudzeń wody i możliwość stworzenia tarasu – wszystko to przemawia za inwestycją w zadaszenie basenu.

Wróć do bloga