Z jakiego materiału najlepiej wybudować basen ogrodowy?

Wybudowanie basenu we własnym ogrodzie jest wspaniałą sprawą. Latem, gdy doskwiera upał, można chłodzić się nad wodą, a od czasu do czasu się zanurzyć. Szczególnie dla dzieci jest to niesamowita frajda, gdy cały dzień mogą się pluskać w basenie. Jeśli obiekt zadaszymy i zamontujemy ogrzewanie, akwen wodny, będzie nam służył przez cały rok.

Z jakiego materiału najlepiej wybudować basen ogrodowy?

Jeśli zdecydujemy się na basen ogrodowy, musimy określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na budowę. Koszty zależą przede wszystkim od wielkości obiektu, materiałów użytych do jego wykonania oraz wyposażenia. Najważniejsza jest niecka, więc musimy określić jej kształt. Jest wiele materiałów, z których można ją wybudować. Wybieramy zawsze trwałe, wytrzymałe na wodę, chlor i mróz oraz wygodne w utrzymaniu czystości. Nie oszczędzajmy na produktach, bo jest to nieopłacalne. Do budowy używamy stali, żelbetu, bloczków betonowych i tworzywa sztucznego. Wybór materiału zależy od nas, ale jeśli nie mamy dostatecznej wiedzy poradźmy się specjalistów z firmy All-Spa z Wrocławia, którzy zajmują się produkcją basenów ogrodowych i hotelowych. 

Jakie instalacje są niezbędne przy budowie basenu ogrodowego?

Podejmując decyzję o budowie basenu ogrodowego, musimy wziąć pod uwagę montaż potrzebnych instalacji. Firma produkująca obiekty zakłada układy oczyszczania i dezynfekcji wody, pompy obiegowe oraz systemy ogrzewania, które są niezbędne w przydomowym akwenie. W zależności od rodzaju basenu potrzebujemy najlepszego sposobu filtracji. Budowane baseny ogrodowe wyposażane są w filtry podciśnieniowe lub ciśnieniowe. Przy budowie basenów ogrodowych najczęściej wykorzystywane są instalacje skimmerowe, w których woda krąży w wymuszonym obiegu. Przydatne jest również ogrzewanie, ponieważ zapewnia komfort kąpieli, w odpowiedniej temperaturze wody. Musi być jednak wydajne i ograniczające koszty źródła ciepła. Sprawdza się pompa ciepła, która pozyskuje energię z powietrza, gruntu lub wody.

Wróć do bloga