Za i przeciw zwierzętom w basenie

Zwierzęta, a zwłaszcza psy uwielbiają kąpiel w wodzie. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie mogły kapać się w basenie?

Czy zwierzęta mogą kąpać się w basenie?

Basen kojarzy nam się głównie z rekreacją dla ludzi. Absolutnie nie myślimy o kąpielach w nim naszych czworonogów. Na pewno niewskazane jest zabieranie psa na basen ogólnodostępny, gdyż musimy mieć na uwadze innych uczestników dla zw. Chyba że jest to miejsce stworzone specjalnie dla zwierząt i ich właścicieli. Kąpiel dla zwierzaka może być świetną frajdą, zwłaszcza w upalne dni. W Polsce mało rozpowszechniony jest zakup basenu specjalnie dla naszego pupila. Choć zaczyna się to powoli zmieniać.  Urządzenie basenu we własnym ogrodzie jest możliwe, ponieważ coraz częściej zaczynają pojawiać się oferty z basenami dla zwierząt. Musi być wytrzymały, stabilny i dopasowany do wielkości czworonoga.  Jeśli posiadamy swój własny basen, to wówczas możemy pozwolić naszemu zwierzakowi się kąpać. Warunkiem jednak jest znikoma ilość dodawanych środków chemicznych do wody. Dlatego najlepiej, gdy zaopatrzymy się w urządzenie do czyszczenia basenu.

Systemy czyszczące basenów

Na czystość wody w zbiorniku wpływa oczyszczanie jego wnętrza za pomocą systemów filtrujących. Każdy basen od firmy All-Spa wyposażony jest w system oczyszczania, bez konieczności spuszczania wody. Można także zastosować ręczne czyszczenie, do tego służą siatki. Jednak takie urządzenie pozwolić oczyścić wodę z zabrudzeń znajdujących się na powierzchni wody. Osad znajdujący się na ściankach basenu można usunąć za pomocą specjalnych gąbek i ściereczek. Jednak, aby dokładnie oczyścić dno basenu, jak również ściany, należy zastosować odkurzacze basenowe. Zwłaszcza przydatne są, gdy nie mamy zadaszenia basenowego. W zależności od wielkości basenu można zastosować odkurzacz basenowy ręczny lub elektryczny z zasilaniem na prąd lub baterie. To jaki wybierzemy zależne jest od tego, z jakiego rodzaju zanieczyszczeniami będziemy mieć styczność.

Wróć do bloga