Jakie są koszty instalacji basenów?

Basen obok własnego domu to marzenie wielu osób. Barierą dla niektórych inwestorów jest jednak cena. Jak wygląda to od strony praktycznej oraz co trzeba wziąć pod uwagę podczas kalkulacji? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółów w tym zakresie.

Koszt niecki basenowej w praktyce

Jeśli chodzi o największy wydatek, to bez wątpienia jest nim wykonanie samej niecki. Najczęściej robi się ją z betonu, choć istnieją również tańsze opcje, np. poliestrowe. Na finalny wydatek wpłynie oczywiście rozmiar, który będzie uzależniony od potrzeb inwestorów oraz od miejsca, które mają oni do zagospodarowania. W przypadku robót ziemnych może się też okazać, że poziom wód gruntowych jest wysoki. Wówczas konieczne będzie wykonanie nasypu i kolejno wpuszczenie w niego niecki. W takiej sytuacji koszt inwestycji wzrośnie. Szacunkowa cena za ten etap prac dla basenu o wymiarach 3x6m rozpoczyna się średnio od 15 tys. złotych.

Wykonanie zadaszenia oraz jego koszt

W naszej szerokości geograficznej rekomendowane jest to, aby basen posiadał zadaszenie. Pozwoli to uchronić go przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami oraz korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo zwłaszcza, gdy obok domu często bawią się najmłodsi. Jego cena rozpoczyna się od 20 tys. złotych.

Wydatki na akcesoria basenowe

Oczywiście nie wystarczy wykopanie basenu, jego zadaszenie oraz wpuszczenie wody. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że niezbędne będą także różnego rodzaju akcesoria, które pozwolą wygodnie i bezpiecznie z niego korzystać. O jakie dokładnie akcesoria chodzi?

  • Rury do odprowadzania wody,
  • akcesoria do oczyszczania wody,
  • środki do dezynfekowania,
  • oświetlenie.

Warto zainwestować także w ogrzewanie, które zdecydowanie uprzyjemni korzystanie z kąpieli.

Marzysz o basenie, chcesz jednak szybko dowiedzieć się, czy masz na to odpowiedni budżet? Sprawdź, jakie są koszty budowy basenu wykorzystując naszą ankietę online. Na podstawie dostarczonych informacji wskażemy, ile może kosztować Cię spełnienie takiego marzenia, a także pokażemy, że całość nie musi być nazbyt skomplikowana.

Wróć do bloga